Home ŽivotCestování Maraton ceny Mangyongdae v Severní Koreji: Výzva pro amatérské běžce

Maraton ceny Mangyongdae v Severní Koreji: Výzva pro amatérské běžce

by Kim

Maraton v Severní Koreji: Maraton Mangyongdae Prize se otevírá amatérům

Co je to Maraton Mangyongdae Prize?

Maraton Mangyongdae Prize je každoroční maraton konaný v Pchjongjangu v Severní Koreji. Je to jeden z nejnáročnějších maratonů na světě kvůli izolacionistické politice země a přísným vstupním požadavkům.

Poprvé se Maraton Mangyongdae Prize otevírá amatérům. Je to bezprecedentní krok pro tento závod, který byl tradičně otevřen pouze profesionálním běžcům.

Jaké jsou požadavky na účast v Maratonu Mangyongdae Prize?

Jediným požadavkem pro běžce maratonu je, aby dokončili závod do čtyř hodin. Ti, kterým se to nepodaří, budou dopraveni zpět na stadion.

Jak se mohu zaregistrovat do Maratonu Mangyongdae Prize?

Do Maratonu Mangyongdae Prize se můžete zaregistrovat prostřednictvím Uri Tours, americké společnosti, která nabízí zájezdy do Severní Koreje. Uri Tours přiváží na závod 20 běžců, většinou Američanů.

Jaká je trasa Maratonu Mangyongdae Prize?

Maraton se bude konat 13. dubna a bude se skládat ze čtyř okruhů kolem centra města, start i cíl bude na stadionu Kim Ir-sena.

Jaká je historie Maratonu Mangyongdae Prize?

Maraton Mangyongdae Prize se konal poprvé v roce 1995 a od té doby se koná každý rok. Závod byl původně otevřen pouze profesionálním běžcům, ale v roce 2023 se poprvé otevřel amatérům.

Jaká jsou některá zajímavá fakta o Maratonu Mangyongdae Prize?

• Maraton se zřídka dostává do zpráv, ačkoli v roce 2012 vzbudilo rozruch dramatické vítězství ukrajinského běžce Oleksandra Matviichuka, který porazil Pak Songa ze Severní Koreje ve fotofiniši.
  • Zdá se, že Severní Korea zvyšuje svou nabídku sportovní turistiky – země již dříve v tomto roce otevřela lyžařské středisko, které získalo dobré recenze, přestože mnoho západních výrobců lyží odmítlo středisku dodat vybavení.

Tipy pro běh Maratonu Mangyongdae Prize

Zde je několik tipů pro běh Maratonu Mangyongdae Prize:

• Trénujte na maraton předem. Trať je náročná, takže je důležité být připraven.
  • Buďte si vědomi kulturních rozdílů mezi Severní Koreou a vaší domovská zemí.
  • Buďte ohleduplní k severokorejskému lidu a jeho zvykům.
  • Bavte se! Maraton Mangyongdae Prize je zážitek na celý život.

Závěr

Maraton Mangyongdae Prize je náročný, ale obohacující zážitek. Pokud hledáte jedinečný a nezapomenutelný běžecký zážitek, je to ten pravý závod pro vás.